Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši koně

Linda 

Narozena: 27.4.1991

Otec: 268 DIETWARD 51

Matka: ZČ 927 LEGIE po 92 GRANÁT 43

Majitel: Břetislav Růžička

sam_5368.jpgLinda pochází ze západních čech, od chovatele koní p.Kozy ze Svržna.

Linda má za sebou bohatou sportovní kariéru v parkurovém skákání, mimo jiné účast na mistrovství světa v moderním pětiboji ( 1997 ), mistrovství ČR juniorů ( 2000 ).

Na parkuru dosáhla výkonnosti stupně "S" tj. výška překážek do 130 cm, v soutěži mini maxi pak 150 cm.

Od konce sezony 2008 ukončila Linda svou sportovní kariéru a odešla do zaslouženého důchodu. Do konce roku 2016 aktivně pomáhala s výukou ježdění a byla skvělou učitelkou. Každý, kdo ji zná, ví, že je tlačivá a nic nedá zadarmo. Skvělá možnost, jak si procvičit pobídky. Rokem Nyní si užívá na pastvě se svým synem Legolasem a je skvělou učitelkou pro začátečníky. Linda je stále ve skvělé kondici.


 

Legolas

Narozen: 8. 6. 2003

Otec: 521 LIBERTUS

Matka: Linda (po 268 DIETWARD 51)

Majitel: Břetislav Růžička

img_5423.jpgLegolas je světlý ryzák, narodil se v Knínicích, v 5 měsících jsme ho převezli do Židovic, kde vyrůstal s dalšími hříbaty do svých 3 let, poté jsme si ho přivezli do Teplic, jako hřebec by nemohl chodit do stáda se všemi koňmi, tak jsem se rozhodl ho hned po příjezdu vykastrovat. Po rekonvalescenci jsme začali obsedat.

S Legolasem jsme se vydali nejdříve v roce 2008 na hobbíky. Následně od roku 2009 na závody do Mostu - obtížnost "Z" a "ZL" . v Židovicích se zúčastnil soutěží  "ZL" a v Ústí nad Labem " Z".

V roce 2010 Legolas s Lindou nechyběli na "Dubském Dostavníku", kde spolu s dalšími kamarády měli připravenou show. 

V roce 2013 se Legolas účastnil sportovních soutěží - drezury, parkury a jízd zručnosti. Pomáhal i bývalým členkám - Štěpce a Nikče v průpravě ježdění.

V roce 2014 měl Legolas bohatou účast na parkurových závodech. Nikole Vosmikové umožnil účast na oficiálních závodech. Břeťa Růžička s Legolasem vyskákali 4. místo na Seriálu závodů SaS Cup a zároveň vybojovali v Karlových Varech 1.místo ve Working Equitation - třída S. 

Máme rok 2015 - sezona před námi. Doufám, že si tento rok užijeme ve zdraví a Legolas bude mít chuť skákat. :-)

Shrnutí sezony - velmi stručně :-) Legolas s Břeťou projeli několik závodů v severních Čechách. Ke konci sezony si skočili již Elkové parkury. V srpnu si také zajeli na domácích závodech ve Working Equitation, kde ve třídě S zvítězili. 

Sezona 2016 - Jelikož máme teď jiné starosti ( o dalšího potomka více :-) ) tak se příprava na skokovou sezonu posouvá.. zatím máme květen a teprve se trénuje. :-)


 Dory

Narozena: 27. 3. 2012

Otec: -

Matka: 39/94 Donna Karan po Natiello

Majitel: Marie Růžičková

sam_5297.jpgDory je kříženec teplokrevníka. Ryzé barvy s odznaky. Narodila se ve stáji Lentredo (Bystřice). Poté byla ustájena na OR ranči. Po jedné nemilé události hledala Dory svého nového majitele. Dne 8.3.2013 jsme se jí ujali a bereme ji jako nového člena ve stádečku.

Dory je 4letá puberťačka. Stále se věnujeme práce ze země. Nikam nespěcháme. Dory je učenlivá. Lehce temperamentní a občas má svou hlavu. Hlavně když se nenechá chytit ve výběhu. To má po své mamince :D Letos (2016) bychom ji rádi obsednuli. Doufám, že tomu nic nebude bránit a Dory bude připravená. 

Otec Dory není jistý.

FOTO:

Možný otec je Kenobi Cherokee (PH) - vlevo, nebo Bueno (fjord) - vpravo

bueno_kenny.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTO: 

Donna Karan - mamina Dory

k40.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

Linda (malá Linda)

Narozena: 24. 4. 2005

Otec: -

Matka: -

Majitel: Jezdecký spolek Rtyně

Linda

Naše první ponička. Dostala se k nám od Aničky Lálové ze Žatce. Hned od začátku jsme si ji zamilovali. Je skvělý parťák k dětem. Uvidíte ji i na závodech Working Equitation v soutěžích pro nejmenší.